Wycieczka do ZOO

Dnia 9 kwietnia klasa 2a oraz 2tf wybrały się do ZOO w Chorzowie, wraz z opiekunami, tj. A.Wereszczak, B.Surma, S.Duranek, L.Gajdzik. Wszyscy stawili się o godzinie 8.45 przed szkołą, a po sprawdzeniu obecności udali się do autokaru. Koło godziny 10.30 uczniowie z nauczycielami byli już na miejscu po czym zakupili bilety. Młodzież podzieliła się na grupy, gdzie każda otrzymała specjalne karty pracy, by doszukać się pewnych informacji i wzbogacić swoją wiedzę. Pogoda nas nie rozpieszczała, było zimno, jak przystało na kwietniowy dzień. Jednak nie zrażeni uczniowie odbyli długi spacer ciesząc oczy. Słoń, żyrafy, egzotyczne pająki czy zabawne kapucynki – to tylko namiastka tego, co można było spotkać, zobaczyć czy nawet posłuchać dzikich odgłosów zwierząt. Po przejściu całego zoo, spotkaliśmy się przy bramie wejściowej, pełni nowych wrażeń, a następnie udaliśmy się do autobusu w drogę powrotną.

K.Korbela, A.Wyrembelski