Mistrzostwa Świata w Siatkówce

19. września 2014 r. mieliśmy okazję wziąć udział w ważnym dla świata, a szczególnie dla Polski, wydarzeniu sportowym – Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej. To właśnie była nagroda za udział w projekcie „ Kręci mnie zdrowie”. W roku szkolnym 2013/2014 udział w nim zaproponował nam europoseł- prof. Jerzy Buzek. Organizatorem konkursu była Fundacja Alchemia Sportu. Jego cel stanowiło wykształcenie potrzeby aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania, propagowania ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu oraz troski o zdrowie fizyczne i psychiczne wśród młodych ludzi.
Na mecz półfinałowy Polska- Niemcy pojechało 5 osób: 3 nauczycieli i 2 uczniów, którzy byli najbardziej zaangażowani w prace projektu (p.J.Grycman nie mógł uczestniczyć). Miejsca zajęliśmy szacowne, bo w trzecim rzędzie, tuż przy wejściu zawodników (siatkarzy mieliśmy w zasięgu ręki). Na krzesłach w dolnych sektorach leżały czerwone kartki, a w górnych- białe. Unoszone w górę podczas hymnu państwowego tworzyły naszą flagę narodową, co powodowało już na samym początku zmagań siatkarskich podniosłą atmosferę.
Spodek pękał w szwach. Przed nim zgromadził się też tłum kibiców we wspaniałych strojach i nastrojach.
Bardzo jesteśmy wdzięczni prof. J.Buzkowi za zaproszenie do projektu i nagrody. Cieszymy się, że nasza praca nie poszła na marne. Skorzystaliśmy, nie tylko uczestnicząc w Mistrzostwach, ale również przez to, iż uczniowie mogli wziąć udział w różnego rodzaju przedsięwzięciach sportowych organizowanych w naszej szkole.