2 i 3 miejsce w Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej

Dnia 25 marca 2015 r. uczniowie Dawid Kumor z 3te, Wojciech Wantuła z 3ta i Przemysław Żesławski  z tej samej klasy, wyłonieni w eliminacjach szkolnych, reprezentowali Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju w  Eliminacjach Miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej i Ekologicznej: “Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym oraz wiedzy z zakresu ochrony środowiska. Tegoroczny turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 19 w Jastrzębiu Zdroju. Miło nam poinformować społeczność szkolną, że Przemysław  Żesławski  zdobył II miejsce, a   Wojciech Wantuła uplasował się na III miejscu w mieście. Zarówno   Przemkowi jak i Wojtkowi  życzymy  zapału i wytrwałości w pogłębianiu wiedzy i umiejętności z zakresu pożarnictwa.