ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

SUKCES W KANADZIE

W dniach 24-29 sierpnia 2017 r. Uczniowie i Nauczyciele Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju brali udział w 2nd International Innovation Invention Competition w Kanadzie.

Nasi Uczniowie i ich Promotorzy przedstawili 3 prace innowacyjne. Podczas uroczystej Gali w North York Memorial Community Hall w Toronto w dniu 26 sierpnia odebraliśmy z rąk organizatora i przewodniczącego międzynarodowego jury nasze nagrody:
1) za pracę CubeR- Rehab Cube supporting rheumatoid disease w kategorii Medycyna i Ochrona Zdrowia – srebrny medal oraz nagrodę specjalną konkursu – Special Inventor Award.
Twórcami pracy są: Szymon Wojakowski, Piotr Mirosław, Krzysztof Olszok, Franciszek Jaskulski,
a promotorkami:Panie Lidia Gajdzik i Ewa Maduzia.

2) za pracę ISEPT- Innovative System for Education and Phobias Treatment w kategorii Grafika i Technologie Cyfrowe – złoty medal oraz nagrodę specjalną „Honor of Invention” od World Invention Intellectual Property Associations.
Twórcami pracy są: Piotr Bujna, Jakub Kaj, Agata Wajda, Krzysztof Olszok, Szymon Wojakowski, Damian Osiak,
a promotorami: Panowie Marcin Lasak i Krzysztof Smyczek.

3) za pracę Safe Rail System SRS w kategorii Technologie Informacyjne – złoty medal, nagrodę specjalną od International Federation of Inventors Associations oraz najlepszy wynalazek Europy – The Best Invention of Europe.
Twórcami pracy są: Katarzyna Rusek, Maciej Ryś, Szymon Skarzyński, Przemysław Przemek Bujna oraz Dawid Jasiczek,
a promotorami: pani Barbara Halska i Jerzy Maduzia.

Gratulujemy wszystkim uczniom i ich opiekunom, a także podziękowania dla sponsorów, dzięki którym mogliśmy polecieć do Toronto i brać udział w tym pięknym wydarzeniu.

A oto krótka relacje z konkursu w Kanadzie:

Podczas krótkiego pobytu był czas na zwiedzanie Toronto i okolic, a także zobaczenie jednego z piękniejszych na świecie wodospadów Niagara. Podziękowania dla Janusza Kołodziejczyka – Polaka mieszkającego od lat w Kanadzie, który zasponsorował nam wszystkim przejazd do Niagara Falls oraz zaprosił na obiad do pięknej restauracji na najwyższym piętrze pobliskiego hotelu.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com