ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Olimpijskie zmagania mechatroników.

Początek roku dla części uczniów klas mechatronicznych jest wyjątkowo pracowity. Wzięli oni udział w wojewódzkich etapach olimpiad przedmiotowych tj. XLIV Olimpiady Wiedzy Technicznej oraz jubileuszowej XX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”.
Pierwsze ze wspomnianych zawodów odbyły się w piątek 05 stycznia 2018 w siedzibie NOT w Bielsku-Białej. Pośród 30 uczestników w dwóch kategoriach : elektryczno-elektronicznej oraz mechaniczno-budowlanej, pięciu reprezentowało Naszą Szkołę. Byli to uczniowie klasy 2me: Marcin Brzózka oraz Karol Piętal, klasy 3me: Mateusz Szczurek i Sławomir Woryna oraz uczeń klasy 4ma Patryk Zielonka.
Zawody drugiej z wymienionych olimpiad odbyły się 08 stycznia w Katowicach w budynku Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych. Technikum nr 4 reprezentowane było przez trzech uczniów klas 4ma : Adriana Winklera i Patryka Zielonkę oraz 4mb Kamila Kołka. Wszyscy uczniowie startowali w kategorii elektronicznej mając za konkurentów 20 uczniów szkół technicznych z całego województwa.
Z niecierpliwością będziemy oczekiwać informacji o ostatecznych wynikach tych zmagań, których efektem jest udział w finale krajowym olimpiad. W obydwu przypadkach powinno to nastąpić za ok. 30 dni.
Z kolei 09 lutego br. nasza szkoła będzie reprezentowana przez 3 uczniów klas mechatronicznych w zawodach ogólnopolskich XLI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej AGH w kategorii mechatronika. Odbędą się one w Krakowie w Akademii Górniczo-Hutniczej. Awans do tych zawodów uzyskali uczniowie klasy 4ma: Daniel Warloch, Adrian Winkler oraz Patryk Zielonka, który w poprzedniej edycji uzyskał tytuł finalisty tej olimpiady. Również w tym przypadku będzie to ostatni etap przed finałem ogólnopolskim.
Wszystkim wymienionym gratulujemy już uzyskanych wyników i trzymamy kciuki za ewentualne dalsze sukcesy 🙂

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com