ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Fit Day w Święto Kobiet


Nasza szkoła ciekawymi i innowacyjnymi pomysłami stoi. We wszystkich dziedzinach! Autorkami nowego, niebanalnego i integrującego przedsięwzięcia były niedawno panie nauczycielki wychowania fizycznego: Paulina Borkowska i Lidia Gajdzik, którym pomagały: pani Renata Pytel oraz uczennice- Natalia Majcher z 4an i Natalia Pieczka z 1B.  Impreza, w której wzięło udział aż 80 dziewcząt i kobiet (chętnych było nawet więcej), została przygotowana perfekcyjnie i w sposób bardzo urozmaicony.

Inauguracji dokonała pani dyrektor Jolanta Kłopeć, która też czynnie wzięła udział w ćwiczeniach II grupy. Nad naszym stanem zdrowia czuwała, z aparatem do mierzenia ciśnienia, pani pielęgniarka Elżbieta Lechocka. Każda uczestniczka otrzymała w prezencie- widoczny na zdjęciu poniżej- zestaw startowy w postaci bidonu oraz napoju. Zafundowali je sponsorzy: Rada Rodziców przy ZS6 oraz Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli.

Wydarzenie odbywało się w auli, gdzie panowała sympatyczna sportowa i międzyludzka atmosfera. Każda z nas się angażowała. Obie grupy wykonywały nowoczesne ćwiczenia,  rodem z najlepszych klubów fitness, według przemyślanej kolejności, pod kierunkiem:

  • Natalii Majcher: zumba, z niełatwymi elementami;
  • p.Pauliny Borkowskiej: gym ball training, z umiejętnym wykorzystaniem dużych piłek;
  • Natalii Pieczki: step, z ciekawym i postępującym układem;
  • p.Renaty Pytel: tabata, z logiczną strategią, wymagającą niemałego wysiłku;
  • p.Lidii Gajdzik: pilates, ze skutecznym i relaksującym rozciąganiem.

Nawet postronny obserwator byłby pod wrażeniem całości. A już uczestniczki-ochotniczki czuły się jak na festiwalu fitness. Obecne nauczycielki doceniły wkład i umiejętności obu Natalii, ale przede wszystkim miały niepowtarzalną okazję podziwiać i honorować profesjonalizm oraz wysokie kompetencje koleżanek-wuefistek.

Na koniec przyszedł czas na wspólną pogodną fotografię oraz słodki smaczny poczęstunek, który także wyszedł spod rąk zdolnych kobiet: Pauliny Borkowskiej, Lidii Gajdzik i Roksany Gajdzik z 1C.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia i filmik: Lidia Gajdzik

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com