ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Ostatni wspólny spektakl 4gr i 4ma

Edukacja teatralna jest mocną stroną naszej szkoły. Nie zadowalamy się jednak zwykle gościnnymi występami objazdowych grup w ośrodkach kultury, ale uczestniczymy w spektaklach wiodących teatrów Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Gdańska, Katowic, Chorzowa i Bielska-Białej. Klasy 4gr, 4in i 4ma od początku najczęściej bywały w stolicy Podbeskidzia. Zobaczyliśmy wspólnie znakomite i poruszające emocje oraz wyobraźnię sztuki w Teatrze Banialuka i Teatrze Polskim: „Sen nocy letniej”, „Balladyna”, „Tristan i Izolda”, „Natasza”, „Zielona Gęś”, „Ballady i romanse”. Odwoływanie się do tych tytułów przy próbnych maturach z języka polskiego świadczy o sensowności  owych przedsięwzięć.

W ostatnim wyjeździe nie mogli uczestniczyć informatycy, którzy jednak obiektywnie dali wyraz swojej wiedzy i pozyskanych wartości. Zawsze też wcześniej recenzowali obejrzane dzieła dogłębnie i niebanalnie. Natomiast 13 marca klasy górnicza i mechatroniczna A wyjechały na ostatni wspólny spektakl z wychowawcami- panią Małgorzatą Rolką i panem Adamem Śmigielskim oraz z polonistką. Sztuka pt.”Oresteja?” okazała się bardzo trudna, nie tylko z powodu używania przez aktorów języka starogreckiego (o czym jednak będzie w innej relacji). Niemniej, 4gr jak zawsze wyróżniała się galowymi strojami,  4ma powagą, a obie- kulturą osobistą.

Nasi maturzyści niedługo odejdą w świat szeroki, natomiast realizatorzy ich trzy- i czteroletniej edukacji pozostaną nie tylko  na miejscu, ale i z przekonaniem, że absolwenci ‚Sobieskiego’ nadal będą odwiedzali teatry i inne obiekty kultury. 🙂

tekst i zdjęcia: Lidia Różacka

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com