ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Akcja Żonkile z 3an

W 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, nasza szkoła włączyła się- z inicjatywy pani Julii Sosny- Iglikowskiej i niżej podpisanej- do  Akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, organizowanej po raz szósty przez Muzeum Żydów Polskich POLIN.

W 1 części brała udział klasa 3an Technikum Analitycznego, która 19 kwietnia br. od rana wycinała, składała i sklejała papierowe żonkile z szablonów otrzymanych z Warszawy. Nigdy nie widziałam dziewiętnastolatków tak grupowo skoncentrowanych nad zajęciem manualnym.

Po wykonanej pracy, uczniowie wręczyli część papierowych kwiatów pracownikom szkoły, a po  pamiątkowej zbiorowej fotografii- odważnie i ochoczo wyruszyli w okoliczne zbiorowiska ludzi. Sami wybrali miejsca. Pogoda i nastroje sprzyjały, więc nawet odmówione propozycje przyjęcia żonkili nikogo- jak mi potem opowiadano- nie zdemotywowały. Wiele było jednak sympatycznych i budujących sytuacji, co widać na zdjęciach. Radością napawa też fakt, iż większość napotkanych przez uczniów ‚Sobieskiego’ młodych ludzi- odniosła się do Akcji Żonkile afirmatywnie. Warto dodać, że nasza młodzież była wcześniej poinstruowana, jak i co należy fachowo powiedzieć przed i po zaproponowaniu symbolicznego kwiata.

Wszyscy obecni tego dnia przedstawiciele nielicznej ale bardzo ambitnej klasy 3an (to znaczy: Karolina, Justyna, Ola K., Ola L., Natalia L., Natalia L., Natalia M., Zuzanna, Basia, Dominika, Karol, Michał, Maciek i Mateusz) dojrzale, z zaangażowaniem, ale i radośnie podeszli do zadania. Dzięki nim staliśmy się częścią ponad 1000. polskich szkół, bibliotek i instytucji, które wzięły czynny udział w Akcji Żonkile 2018. Natomiast Artur, który był tego dnia z panią Anną Kamyczek- Owsiak na prezentacji osiągnięć innowacyjnych w polskim sejmie- postarał się o otrzymanie żonkila od 1. z 1500. warszawskich wolontariuszy.

Bardzo byłam dumna z odpowiedzialnych działań naszych uczniów, a ciąg dalszy wydarzeń rocznicowych miał jeszcze nastąpić.

tekst: Lidia Różacka

zdjęcia: Dominika, Karolina, Ola L., Mateusz- z kl.3an

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com