34 Ogólnopolski Konkurs Poezji i Prozy Frankofońskiej

23 kwietnia br. w Katowicach odbyły się regionalne eliminacje
34 Ogólnopolskiego Konkursu Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego pod patronatem Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Francuskiej i śląskiego Kuratorium Oświaty.
Przedmiotem konkursu, jak co roku, jest recytacja fragmentów prozy oraz wierszy napisanych w języku francuskim. W tym roku po raz kolejny szkołę “Sobieskiego” reprezentowała Julia Lenart z klasy 2A (opiekun pani Ewa Maduzia) oraz Zofia Stawowy z klasy 1D (opiekun pani Jadwiga Kulas).
Poziom prezentowanych umiejętności przez wszystkich uczestników konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. Zosia zaprezentowała fragment prozy Érica-Emmanuela Schmitta oraz wiersz Charlesa Baudelaire’a zajmując III miejsce, natomiast Julia przedstawiła fragment prozy Charlesa Baudelaire’a oraz wiersz Jacquesa Prevert’a zajmując tym samym II miejsce w konkursie wojewódzkim.
16 czerwca br. Julia będzie reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się na zamku w Nidzicy. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia 🙂