Erasmus + w naszej szkole !

Zaproszenie!

Zapraszamy chętnych uczniów naszej szkoły do współpracy w ramach realizacji projektu Erasmus +. Wspólnie ze szkołą partnerską z Havirova został przygotowany projekt w ramach akcji Partnerstwa Strategiczne – Współpraca Szkół. Tytuł projektu: „Wspólna praca= wzajemne poznawanie się”
Wniosek został zaakceptowany i otrzymaliśmy środki finansowe na jego realizację w wysokości 20 500 EURO.
Projekt będzie realizowany od 1 września 2014 roku do 31 sierpnia 2017 jednocześnie w trzech obszarach – wiedzy, sportu i kultury.
Dotacją będą wspierane w szczególności następujące działania:
W dziedzinie wiedzy:
– Praca zespołu w tworzeniu słownika polsko-czesko-angielskiego terminologii technicznej
– gromadzenie danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza w regionie .

W dziedzinie sportu:
– testy aktywności fizycznej i sprawności fizycznej uczniów oraz przetwarzanie tych wyników,
– nawiązanie współpracy z regionalnymi klubami sportowymi, zbieranie informacji o historii i teraźniejszości sportu w regionie.

W dziedzinie kultury:
– odwiedziny w muzeach regionalnych i miejscach pamięci
– spotkania z osobistościami z regionu.
– zbudowanie polsko czesko słownika wyrazów brzmiących tak samo w obu językach
-stworzenie książki kucharskiej regionalnej.

Część działań stanowią planowane wyjazdy. W dwóch uczestniczyć będą uczniowie pod opieką nauczycieli, zaś w jednym sami nauczyciele. Celem wyjazdów, będzie realizacja projektu, oraz poszerzenie wiedzy o życiu w szkole partnerskiej i regionie.

Wszystkich chętnych do współpracy uczniów proszę o zgłoszenie się do wicedyrektor Jolanty Kłopeć, która jest szkolnym koordynatorem projektu.
Jolanta Kłopeć