Wiadomości

Eliminacje XL Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – branża mechatroniczna.

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę i reprezentować szkołę w rozgrywkach ogólnopolskiej olimpiady w branży mechatronicznej? Jesteś zainteresowany studiami w Akademii Górniczo-Hutniczej z pominięciem zasad tradycyjnej rekrutacji?
Zgłoś się do szkolnych eliminacji XL Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej organizowanej pod patronatem AGH (szczegóły na stronie http://www.oowee.pl/). Eliminacje odbędą się 16 grudnia 2016 roku o godzinie 8:00 w pracowni mechatronicznej CKP.
Olimpiada obejmuje następujący zakres zagadnień:

Test:
Mechanika (statyka, kinematyka, dynamika).
Obwody prądu stałego.
Obwody prądu przemiennego 1-faz.
Obwody prądu przemiennego 3-faz.
Obwody magnetyczne.
Automatyka.
Układy elektroniczne analogowe.
Układy elektroniczne cyfrowe.
Układy mikroprocesorowe.
Programowanie (PLC).
Napędy pneumatyczne.
Napędy hydrauliczne.
Napędy elektryczne.
Metrologia.
Manipulatory, roboty.

Zadania praktyczne:
Programowanie sterownika PLC
LD
FBD
SFC
Sterowniki, które będą wykorzystywane na stanowiskach to Siemens Logo 12/24RC2 (istnieje możliwość zapoznania się z tym sterownikiem w pracowni CKP). Projektowanie struktur układów elektropneumatycznych w oprogramowaniu FluidSIM Pneumatyka, wersja 43. Znajomość techniki tworzenia struktur układów stycznikowo-przekaźnikowych.

Zgłoszenia do eliminacji przyjmowane są przez p. Jacka Klubę do 07.12.2016 osobiście lub za pośrednictwem Librusa.