Nasze sukcesy Wydarzenia

Kolejne sukcesy naszych wynalazków!

W dniach 25-26 czerwca uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami brali udział w Międzynarodowych Targach Innowacji Gospodarczych i Naukowych INTARG, które odbyły się w Krakowie. Roman Stylok, Patryk Loter, Tomasz Kropiwnicki, Adam Budzik, Grzegorz Mrózek, Patryk Pawlak, Sandra Makles prezentowali wynalazki swoje oraz swoich kolegów, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojechać na targi. Opiekę nad nimi sprawowali p. Lidia Gajdzik, p. Barbara Halska oraz p. Krzysztof Smyczek. Po raz kolejny nasze wynalazki zdobyły uznanie w oczach Jury:

Multimedialna platforma komunikacji alternatywnej w edukacji i rehabilitacji zdobyła MEDAL BRĄZOWY.

Autorami projektu są uczniowie: Kamil Sacewicz, Patryk Loter, Sandra Makles, Korneliusz Buczkowski, Aleksander Kamiński, Emilia Porębska, Marta Ptaszyńska.

Promotorami: p. Barbara Halska, p Lidia Gajdzik, p. Jerzy Maduzia,

ESKONzO II – System zdalnego zarządzania zasilaniem urządzeń i komunikacji osób niepełnosprawnych, jako elementy systemu ESKONzO zdobył MEDAL ZŁOTY

Autorami pracy są: Sławomir Kozok, Tomasz Kropiwnicki i Franciszek Kucharski,

Promotorami: p. Jacek Kluba oraz p. Krzysztof Smyczek.

Nietoperz – system nawigacji i ostrzegania osób niewidomych zdobył NAGRODĘ PLATYNOWĄ

Autorami projektu są uczniowie: Olgierd Kowaliszyn i Roman Stylok.

Promotorami: p. Krzysztof Smyczek, p. Zbigniew Pałasz, p. Marcin Lasak.

Projekt Nietoperz powstał we współpracy z Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju.