“Koncert Sobieskiego”

27 lutego 2015r. odbył się po raz pierwszy w naszej szkole “Koncert Sobieskiego “ . To impreza słowno – muzyczno – taneczna, na której uczniowie naszej szkoły prezentują swoje zainteresowania, talenty i umiejętności przed rodzicami i przyjaciółmi.  Jej organizatorem był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami: Panią Barbarą Sowińską i Panią Ewą Maduzią. Z kolei Pani Elżbieta Marciniak przygotowała scenariusz.

“Koncert Sobieskiego” to impreza, która pokazuje mocne strony naszych uczniów nie tylko nauczycielom, ale także rodzicom. Nasza szkoła aktywnie bierze udział w programie “SZKOŁA PROMUJĄCA TALENTY” i  poprzez tę imprezę pokazaliśmy, że faktycznie tak jest, że nie jest to jedynie pusty slogan i ładna ikonka na stronie internetowej.

Organizatorzy postarali się o zaproszenie wszystkich Rodziców osób występujących. Cieszymy się bardzo, bo żywo na nie odpowiedzieli  i przybyli oni niezwykle licznie na nasze spotkanie. Dzięki tej imprezie mogli przekonać się, jak wygląda ta druga-  nie edukacyjna a rozrywkowa twarz szkoły. I chyba się nie rozczarowali.
Imprezę uświetnili swoją obecnością: Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 6 w osobach Pana Jerzego Maduzi i Pani Jolanty Kłopeć, przedstawicieli Rady Rodziców , dyrektorzy innych szkół i przedszkoli z Jastrzębia- Zdroju, byli pracownicy i absolwenci naszej szkoły, mieszkańcy miasta  oraz nauczyciele wraz z rodzinami. Organizatorzy zadbali o wspaniałą atmosferę i dobrą zabawę w auli. Przy blasku reflektorów i stroboskopów oraz przy  kawie i poczęstunku można było wysłuchać i obejrzeć występy naszych młodych wykonawców. A było ich sporo. Oto oni w kolejności pojawiania się na scenie:

1. Aleksandra Dyrna- śpiew.
  2. Justyna Wieczorek zagrała na saksofonie utwór Hey Jude z akompaniamentem pianina i perkusji.
  3. Laura Velasquez- śpiew i gra na pianinie.
  4. Paulina Goranov- śpiew.
  5. Edyta Poznańska- zagrała na harfie utwor Douce Dame Jolie.
  6. Martyny Kowalczyk – zaśpiewała piosenkę Sutra z repertuaru Sistars.
  7. Andrzej Caniboł na akordeonie zagrał utwór Libertango.
  8. Joanna Paczkowska- śpiew.
  9. Adam Proskurnicki- wykonanie na saksofonie utworu o sugestywnym tytule „The moment”.
  10. Piosenkę Kaliny Jędrusik zaśpiewała Wiktoria Domin
  11. Łukasz Marszałkowski dał show muzyczne wraz z zespołem.
  12. Natalia Matuszewska- wykonała piosenkę Chrisa Medina What are words.
  13. Ania Niemczyk- zagrała na puzonie utwór pt. Amazing Grace przy udziale akompaniamentu pianina.
  14. Hania Palka- przygotowała playback show.

Mieliśmy również niespodziankę. Była to jeszcze jedna osoba, która nie jest uczniem naszej szkoły, a chciała pochwalić się tym, co potrafi chyba najlepiej z nas wszystkich. Filip Szweda- bo o nim mowa- dał pokaz prawdziwej muzycznej duszy, grając szaleńczo na ukochanej przez siebie perkusji.
Po skończonym koncercie jeszcze długo wszyscy uczestnicy nie chcieli się rozejść do domów, stojąc i rozmawiając z organizatorami i dyrekcją szkoły, gratulując pomysłu i tak utalentowanych uczniów. Trud organizatorów nie poszedł na marne- dzięki wykonawcom, którzy wspaniale przygotowali się do występów oraz  publiczności, która licznie przybyła do auli. Wszyscy byli zgodni co do jednego- atmosfera nie do podrobienia, wykonawcy pełen profesjonalizm, a aula jak prawdziwa sala koncertowa. Jednym słowem- wspaniała impreza.
„Koncert Sobieskiego  został zamknięty słowami Henryka Ibsena:
“Aby wytrwać w sztuce trzeba czegoś innego
i czegoś więcej niż wrodzonego talentu:
trzeba namiętności i cierpienia,
które wypełniają życie i nadają mu sens”
I dlatego życzymy wszystkim wykonawcom wytrwałości, namiętności, entuzjazmu w dalszym rozwijaniu swoich talentów.
Dziękujemy Panu Arkadiuszowi Żmijowi i jego podopiecznym z Telewizji Królewskiej za to, że postarali się o wideo rejestrację całej uroczystości oraz Pani Barbarze Halskiej i uczennicy Weronice Skroboli za piękne fotografie . Dzięki nim, wszyscy ci, którzy nie dotarli na naszą imprezę, będą mogli ją zobaczyć na ekranach swych komputerów.
W imieniu organizatorów jeszcze raz naszym występującym  gratuluję  a wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia dziękuję!

Organizatorzy pragną podziękować szczególnie:

Łukaszowi Marszałkowskiemu i  Pawłowi Ulbrichowi- za czuwanie nad całokształtem, włożone serce i poświęcony czas, Natalii Bartosiak i Łukaszowi Chorągwickiemu- za poprowadzenie całego koncertu, dowcip i luz, Darii Gołębiewskiej- za serdeczne witanie gości, Piotrkowi Wożginowi- za pomoc techniczną, Damianowi Bystrykowskiemu- za pomoc na auli i Kacprowi Kałuży- za gościnny występ.

Elżbieta Marciniak