Sport w szkole Wydarzenia

Mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej z okazji Dnia Kobiet

2 marca br. w sali gimnastycznej zostały zorganizowane mistrzostwa szkoły w piłce nożnej halowej dziewcząt z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami zawodów byli panowie: Adam Śmigielski oraz Jarosław Grycman. W turnieju wzięły udział cztery klasy: 2 a, 2 b, 2 tf oraz 4 tf. Mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym po 8 minut. Tradycyjnie jak co roku, rywalizacja na parkiecie była bardzo zacięta, ale co najważniejsze liczyła się dobra zabawa oraz uczczenie święta dnia kobiet. Wyniki poszczególnych meczy przedstawiały się następująco:
1 mecz – 2 b – 4 tf (2-2)
2 mecz – 2 tf – 2 a (1-0)
3 mecz 2 b – 2 tf (2-0)
4 mecz 2 a – 4 tf (0-5)
5 mecz 2 a – 2 b (0-4)
6 mecz 2 tf – 4 tf (1-3)

TABELA PUNKTOWA PO 6 MECZACH:
1 MIEJSCE – KLASA 2 B – 7 punktów
1 MIEJSCE – KLASA 4 TF – 7 punktów
3 MIEJSCE – KLASA 2 TF – 3 punkty
4 MIEJSCE – KLASA 2 A – 0 punktów

Ze względu na równą zdobycz punktową klas 2 b oraz 4 tf organizatorzy postanowili rozegrać dodatkowy mecz, decydujący o pierwszym miejscu w całych zawodach. W tym spotkaniu klasa 2 b okazała się zdecydowanie lepsza od nieco starszych koleżanek z 4 tf, wygrywając spotkanie 3 – 0. A jak świetnie w całym turnieju bawiły się dziewczyny zobaczcie sami 🙂