Nasze sukcesy Wydarzenia

Młody Lider Innowacji 2018

16 kwietnia, w Sobieskim odbył się konkurs Młody Lider Innowacji, który jest wojewódzkim etapem Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. W tym roku w konkursie brały udział następujące szkoły: Zespół Szkół Technicznych w Rybniku, Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku, Techniczne Zakłady Naukowe w Częstochowie, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Katowicach, Górnośląskie Centrum Edukacyjne w Gliwicach oraz oczywiście Nasza Szkoła i Centrum Kształcenia Praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju. Pomimo bardzo silnej obsady, uczniom ZS 6 udało się zdobyć wysokie miejsca:

Pierwsze miejsce w kategorii POMOC DYDAKTYCZNA dla pracy:

„DPS – Didactic Programing Station ” – Centrum Kształcenia praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju i Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju

Autorzy: Patryk Zielonka, Daniel Warloch

Promotorzy: Artur Hausman, Krzysztof Smyczek

Miejsce drugie w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY:

” CBS – Care Blinding System ” – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju i Centrum Kształcenia praktycznego w Jastrzębiu-Zdroju

Autorzy: Patryk Zielonka, Daniel Warloch

Promotorzy: Krzysztof Smyczek, Artur Hausman

Trzecie miejsce w kategorii USPRAWNIENIE SOFTWAROWO-TECHNICZNE dla pracy:

„RemoteLab-zdalne laboratorium” – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju

Autorzy: Michał Czyż, Michał Henicz

Promotor: Mirosław Czarnota, Krzysztof Smyczek

Miejsce czwarte w kategorii POMYSŁ TECHNICZNY:

” Opaska z kodem identyfikacyjnym-SafeGuard ” – Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu Zdroju

Autorzy: Julia Lasko, Daniel Niemiec

Promotorzy: Barbara Halska, Jerzy Maduzia

Gratulujemy udanego udziału, a zdobywcom miejsc 1 i 2 życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim. Pełny protokół konkursu można znaleźć na stronie: https://zs6sobieski.pl/innowacje/mlody-lider-innowacji/

20 kwietnia odbyła się natomiast uroczysta gala wręczenia dyplomów, którą swoim występem uświetnili: Justyna Grygierek, Aleksandra Kukla oraz Samuel Mosoń z zespołem.

[slideshow id=238]