Wolontariat

“Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami, by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością”
Thomas Jefferson

Pracę wolontariacką można opisywać na wiele sposobów, a samą ideę wolontariatu analizować z wielu punktów widzenia. Każdy z nas ma swoją definicję wolontariatu, wynikającą z osobistych odczuć, jakie się z nim wiążą. Uczniowie naszej szkoły od wielu lat  poświęcają swój czas i angażują się  w niesienie pomocy tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Tradycją stało się coroczne wspieranie jastrzębskich Olimpiad Specjalnych, gdzie występujemy w rolach sędziów i opiekunów, wspomagając  tym samym fundację Iniemamocni. Współpracowaliśmy także z towarzystwem Sprawni Inaczej, gdzie w ramach wolontariatu służyliśmy działalnością artystyczną. Oprócz ludzi, kochamy także inne stworzenia, zwłaszcza opuszczone, chore i bezbronne. Pomagamy miejscowemu schronisku dla zwierząt, organizując cykliczne zbiórki niezbędnych rzeczy. Jesteśmy otwarci i empatyczni, a bezinteresowna pomoc jest już tradycją wpisaną w działalność naszej szkoły.
Wszelkie pytania, propozycje i sugestie prosimy kierować do opiekuna wolontariatu: pedagoga/psychologa szkolnego –  Agaty Szwedy.