Jedną z podstawowych cech naszej szkoły określa pierwszy wyraz nazwy, czyli zespół. Podział na liceum i technikum jest sprawą raczej zewnętrzną (oficjalną) niż czymś, co nas dzieli. Wewnątrz szkoły jesteśmy uczniami i nauczycielami Sobieskiego. Każdy z nas jest inny, ale działamy razem i na wspólnych zasadach, próbując pogodzić ogólnopolski system kształcenia z indywidualnymi potrzebami i dążeniami.

Ranking Perspektyw 2015 umieścił IV Liceum Ogólnokształcące – jako jedyną szkołę z Jastrzębia w historii tego rankingu – w gronie 500 najlepszych liceów w Polsce (na dokładnie 355 miejscu), w 2016 nie udało się tego utrzymać, ale w naszym mieście pozostaliśmy liderami. Różnice w rankingach nie wynikają z tego, że liceum jest słabe a technikum mocne – bo uczymy się i pracujemy w miarę podobnie (zobacz prezentację o rankingach, wynikach matur i egzaminów zawodowych) – kolosalna różnica wynika z konkurencji (liceum musi konkurować z bardzo doświadczonymi szkołami, do których chodzą dzieci naukowców pracujących i mieszkających w wielkich miastach).

Zobacz, jak wyglądają nasze uroczystości i zwyczajne dni w szkole.

Zachęcamy także do obejrzenia naszej ulotki i przeczytania artykułu.

Nie zdążyłeś odwiedzić nas podczas dni otwartych? Zobacz migawki z tego oraz film z poprzedniego roku.

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com