Jedną z podstawowych cech naszej szkoły określa pierwszy wyraz nazwy, czyli zespół. Podział na liceum i technikum jest sprawą raczej zewnętrzną (oficjalną) niż czymś, co nas dzieli. Wewnątrz szkoły jesteśmy uczniami i nauczycielami Sobieskiego. Każdy z nas jest inny, ale działamy razem i na wspólnych zasadach, próbując pogodzić ogólnopolski system kształcenia z indywidualnymi potrzebami i dążeniami.

W tym roku nasza współpraca z uczniami Technikum nr 4 została także uhonorowana 11 miejscem w Polsce i pierwszym miejscem w województwie śląskim w Rankingu Perspektyw (zobacz prezentację o rankingach, wynikach matur i egzaminów zawodowych).

Poza działalnością typowo edukacyjną jesteśmy od kilku lat stałymi bywalcami na krajowych i międzynarodowych targach wynalazczości, gdzie prace uczniów pod kierownictwem nauczycieli częstokroć znajdują uznanie w postaci medali i wyróżnień (poczytaj o nich).

Istniejemy już ponad 40 lat. Zobacz, jak wyglądają nasze uroczystości i zwyczajne dni w szkole.

Dodatkowym atutem tej klasy jest zdecydowanie kurs zawodowego języka angielskiego.

Od kilku lat nasi najlepsi uczniowie udają się na miesięczne praktyki zagraniczne w Niemczech i Irlandii.

Zobacz, jak wyglądają wycieczki związane z kierunkiem kształcenia.

Obejrzyj film z praktyk zagranicznych w Irlandii.

Czasy się zmieniły, na dzisiejszym rynku pracy liczy się elastyczność i wielozadaniowość. Nawet jeśli planujesz iść w przyszłości na studia, poczytaj jaką przewagę nad liceum daje ukończenie technikum.

Jesteś dziewczyną i technikum wydaje ci się „tylko dla chłopaków”?

Zachęcamy także do obejrzenia naszej ulotki i przeczytania artykułu.

Nie byłeś u nas? Zobacz migawki z tego oraz film z poprzedniego roku.

Angielska wersja nazwy technikum w zależności od zawodów:

4th Technical College for Chemical Analysis in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Coal Mining in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Computer Science in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Electrical Science in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

4th Technical College for Mechatronics in Jan III Sobieski, School Complex no 6 in Jastrzębie-Zdrój

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com