Ruszył projekt matEMAtyka

Wystartowaliśmy z projektem fundacji mPotęga “matEMAtyka-ekscytująca, motywująca i atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu”. Dziękujemy wszystkim, którzy chcieli się podzielić swoimi uwagami odnośnie utworzenia Sali Gier oraz Nocy Matematyki, pomogliście nam stworzyć listę gier, które do szkoły zamówimy jak tylko uruchomione zostaną środki finansowe. 30 września odbyła się inauguracja projektu, a dla klas 1el, 1eb, 1b, 3in rozegrany został turniej Dobble . Zostali wybrani klasowi Mistrzowie Dobble dla których zakupione zostaną nagrody. W tym dniu odbyły się również pierwsze warsztaty z GeoGebry dla uczniów klasu 1in oraz zainteresowanych uczniów z innych klas. Uczniowie poznali podstawowe narzędzia programu, które pozwolą im stworzyć swoje aplety do lekcji matematyki. Informujemy o konkursie na najlepszy aplet matematyczny utworzony w programie GeoGebra prace należy zgłąszać do końca listopada u nauczycielek matematyki. Szczegóły konkursu już wkrótce na stronie. Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich zainteresowanych uczniów zwłaszcza klas informatycznych dla których program ten powinien być bardzo intuicyjny. Na zwycięzców będą czekały atrakcyjne nagrody.
ema1

ema2