Sobieszczaki w roli prelegentów w Warszawie

To był prawdziwy maraton. W ciągu 3 dni przedstawiciele naszej szkoły pełnili rolę prelegentów w różnych konferencjach i warsztatach w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni przez Uniwersytety: Warszawski i Vistula wraz z europosłem Michałem Boni oraz przez dyrektora Urzędu Patentowego RP w Warszawie.

22 marca 2017 r. przeprowadziliśmy cykl wykładów dla studentów i wykładowców Uniwersytetu Warszawskiego podczas seminarium pt. ” Mądra Cyfryzacja”.
W trakcie spotkania wręczono naszej nauczycielce- p. Barbarze Halskiej,  Nagrodę Top 3 – Kobiety w Edukacji 2016. GRATULACJE BASIU 🙂
Wykład pt. ” Jak stworzyć cyfrową szkołę młodych wynalazców”, poprowadził p. Jerzy Maduzia, natomiast uczniowie Rafał Schmidt  i Grzegorz Mrózek wraz z p. Agnieszką Wereszczak  zaprezentowali nasze wynalazki nagradzane w międzynarodowych konkursach innowacyjności i z humorem opowiedzieli jak rozwijała się ich kariera zawodowa w naszej szkole. 🙂

23-24 marca 2017 r. przeprowadziliśmy wykłady dla młodzieży i nauczycieli warszawskich szkół.
Podczas spotkania pt. ” Zostań Wynalazcą” przedstawiciele naszej szkoły: uczniowie Olgierd Kowaliszyn i Marcin Wróblewski  wraz z nauczycielem p. Zbigniewem Pałaszem opowiedzieli o szkolnych projektach nagradzanych w konkursach innowacyjności na całym świecie.
Do Warszawy zaprosił nas Urząd Patentowy RP.

24 marca 2017 r. Fundacja EduTank, wraz z Akademią Vistula i Europosłem Michałem Bonim, zaprosili nas na konferencję i warsztaty pt. “E-EDUKACJA TO RELACJA”, poświęcone cyfrowej edukacji, które były skierowane do wszystkich osób zainteresowanych cyfrową edukacją – zarówno rodziców i opiekunów jak też nauczycieli i dyrektorów oraz wszystkich entuzjastów uczenia się z wykorzystaniem nowych technologii.
Wykład pt. ” Cyfrowa Szkoła Wynalazców” przeprowadził p. Jerzy Maduzia. Natomiast uczniowie: Szymon Wojakowski i Krzysztof Olszok w towarzystwie p. Wacława Gardziejewskiego  opowiedzieli wszystkim o wynalazkach, jakie nasza szkoła realizuje z młodzieżą, o trudnościach napotykanych w trakcie i sukcesach odnoszonych po ich wykonaniu. Nasi uczniowie pokazywali także zaproszonym gościom jak korzystać z iPadów, natomiast p. Barbara Halska prowadziła warsztaty z wykorzystania pomocy dydaktycznych w nauce programowania.
Szczególne podziękowania dla Przyjaciela Sobieskiego – Pani Profesor Marleny Plebańskiej.

A oto fotorelacje z wydarzeń:

I kilka zdjęć: