Stypendyści Prezesa Rady Ministrów

W piątek 25 listopada w pobliskiej miejscowości Rydułtowy odbyła się oficjalna gala wręczenia tegorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów. W tym roku stypendystami Prezesa Rady Ministrów zostali: uczennica 2 klasy liceum Zofia Stawowy oraz uczeń 3 klasy technikum Adrian Winkler.

Wydarzenie to skupiało przedstawicieli szkół delegarury rybnickiej. Nasi uczniowie, jak co roku brali w niej udział. Biało-czerwone sztandary, odśpiewany hymn, jak i reprezentanci ważnych stanowisk  oświatowych sprawili, iż wydarzenie miało podniosły i wymowny charakter. Rozdanie stypendiów poszło sprawnie – wiele gratulacji, przemówień, podziękowań skierowanych zarówno do uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Po tej – chyba najmilszej części całej gali, rozpoczęły się występy recytatorskie. Wielu młodych ludzi ukazało wtenczas swoje ogromne talenty. Ktoś kiedyś powiedział, że: Talent jest jak nieoszlifowany diament … – nasza szkoła ma wiele takich brylantów.

Jednakże wracając do tegorocznej gali – na swoiste zakończenie wydarzenia, swój wykład przygotował doktor filozofii. Temat – szczęście człowieka. Aż w 40 % nasze samopoczucie zależy wyłącznie od sposobu myślenia i nastawienia z jakim podchodzimy do świata. Warto o tym pamiętać.

Po rozważaniach na temat szczęścia, wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na mały poczęstunek.

Zofia Stawowy i Adrian Winkler