Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Sukcesy na olimpiadzie innowacyjności!

Już niemal tradycją stało się, iż na przełomie maja i czerwca uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju odbierają nagrody w Warszawie, w związku z podsumowaniem Ogólnopolskiej Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości. Tym razem 2 miejsce i status laureatów uzyskali Sandra Sitek i Adrian Kuca, uczniowie pierwszej klasy technikum informatycznego, za projekt pt. “Iamlost – system, który pomaga zagubionym dotrzeć do celu”.  Promotorami pracy byli Marcin Lasak i Krzysztof Smyczek. Finalistami olimpiady zostali także Grzegorz Mrózek, Marcin Wróblewski, Arkadiusz Chodór, uczniowie klasy trzeciej technikum informatycznego, za projekt pt. “Sówka-aplikacja dla dzieci z zaburzeniami komunikacji”. Promotorami pracy byli Katarzyna Kwaśniewska-Sobala i Barbara Halska.

Uczniowie za swoje osiągnięcia zostali zwolnieni z części teoretycznej egzaminu zawodowego we wszystkich kwalifikacjach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

[slideshow id=116]