Biblioteka - Aktualności

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI Z OKAZJI ROKU JANA PAWŁA II

„NIE BÓJ SIĘ, NIE LĘKAJ!

WYPŁYŃ NA GŁĘBINĘ”

Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu – Zdroju ogłasza konkurs recytatorski z okazji obchodów Roku Jana Pawła II

Cele konkursu:

– popularyzacja twórczości Karola Wojtyły

-kształcenie wrażliwości na piękno i bogactwo języka literackiego

– doskonalenie umiejętności recytatorskich

Regulamin:

1. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół nr 6           im. Króla Jana III Sobieskiego.
  2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przygotowanie jednego utworu poetyckiego oraz fragmentu prozy Karola Wojtyły- Jana Pawła II (czas wystąpienia do 10 minut).
  3. Uczestników zgłaszają nauczyciele poloniści ( do dnia 31 maja2015roku).
  4. Kryteria oceny: opanowanie tekstu, interpretacja tekstu, dykcja, modulacja, elementy gry aktorskiej, wrażenie ogólne, strój.
  5. Konkurs odbędzie się 3 czerwca2015. Zainteresowani zostaną osobiście powiadomieni o godzinie rozpoczęcia konkursu.
  6. Podsumowanie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów nastąpi w czerwcu (podczas uroczystego zakończenia obchodów Roku Jana Pawła II).

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI