Szlachetna paczka 2015

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, to tegoroczne hasło SZLACHETNEJ PACZKI.
Hasło naszej paczki to Sobieszczaki dla Pani Alicji!
W tym roku chcielibyśmy wszyscy przygotować paczkę dla rodziny Pani Alicji, która samotnie wychowuje czwórkę dzieci. Zwracam się z prośbą abyśmy wszyscy włączyli się w przygotowanie tej paczki. Poniżej opis rodziny, która potrzebuje naszej pomocy:
Pani Alicja (33 l.) samotnie wychowuje gromadkę wesołych dzieci: Nikolę (13 l.), Sabinę(12 l.), Dominika (7 l.) i Paulinkę (3 l.).
Jeszcze 3 lata temu rodzina nie miała żadnych problemów finansowych i żyła szczęśliwie w domku na wsi. Wszystko zmieniło się, gdy mąż Pani Alicji popadł w alkoholizm. W międzyczasie okazało się, że dziadek, który mieszkał z nimi, ma problemy psychiczne. Mężczyzna znęcał się nad rodziną. Pani Alicja, chcąc uchronić swoje dzieci przed złem, wyprowadziła się i wynajęła sama mieszkanie. Jej najstarsza córka Nikola ma spore problemy ze wzrokiem. Pani Alicja sama więc musi poradzić sobie ze wszystkimi przeciwnościami losu. Obecnie rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego, alimentów oraz dodatku z tytułu rodziny wielodzietnej. Łącznie jest to tylko 1130 zł miesięcznie. Niestety jest to zbyt mało i po odliczeniu wszystkich kosztów za wynajem mieszkania, pomocy medycznej i leków rodzina zostaje bez środków do życia.
Pani Alicja ma bardzo duże doświadczenie zawodowe i aktywnie szuka pracy. Jest świadoma tego, że tylko ona może polepszyć byt swojej rodziny. Pomimo smutnych doświadczeń życiowych, nie poddaje się. Dzieci są dla niej najważniejsze.
Rodzina najbardziej potrzebuje nowej pralki, gdyż stara nie pobiera już wody, ani nie wciąga proszku. Pani Alicja i dzieci będą również wdzięczni za żywność oraz łóżko piętrowe. Obecnie wszyscy śpią na starych, połamanych sofach wyścielonych kocami.

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione
Proszę o włączenie się w akcję pracowników szkoły, uczniów, rodziców. Będziemy organizować zbiórkę darów w zapleczu 211. Przedstawcieli klas, które chcą włączyć się w akcję prosimy o kontakt z p. Adrianna Karwowską-Poleszak lub p. Sandrą Płonką w celu ustalenia jakie dana klasa może przynieść, zakupić produkty, tak żeby udało nam się zaspokoić wszystkie potrzeby rodziny. Będziemy organizować zbiórkę pieniędzy wśród pracowników i rodziców na zakup tych dużych potrzeb. Liczymy na was.
POTRZEBY RODZINY:
I Żywność trwała:
Podstawowe produkty żywnościowe: Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach
Produkty dla niemowląt: mleko i kaszki dla Paulinki (Bobowita/Nestle)
Inne: przyprawy
II Środki czystości i artykuły higieniczne
Potrzebne środki czystości: Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów
Inne: papier toaletowy i dezodoranty

III. ODZIEŻ I OBUWIE

Odzież

Lp Płeć Rodzaj (letnie/zimowe/ przejściowe) Kategoria (bluzka, spodnie, kurtka itp.) Rozmiar Sylwetka Uwagi
1 K przejściowe skarpetki 40
2 K majtki na 160 cm wzrostu szczupła
3 M zimowe grubsze legginsy na 160 cm szczupła
4 M zimowa kurtka na 160 cm szczupła najlepiej niebieska
5 M
6 K przejściowe legginsy na 150 cm szczupła
7 K zimowe kurtka na 150 cm szczupła najlepiej różowa
8 M przejściowe jeansy na 130 cm. przy sobie najlepiej na gumce
9 M
10 M
11 K przejsciowe spodenki 92-98 szczupła
12 K przejsciowe rajstopki 92-98 szczupła
13 K przejściowe skarpetki na 92-98 cm.
14 M przejściowe majteczki na 92-98 cm. szczupła
15 K zimowe kombinezon jednocześciowy na 92-98 cm.

OBUWIE

Lp Płeć Rodzaj (letnie / zimowe / przejściowe) Kategoria (klapki, tenisówki, kozaki itp.) Rozmiar Uwagi
1 K zimowe kozaki 38 na koturnie/płaskie
2 M zimowe kozaki 40 na płaskim
3 K zimowe kozaki 37
4 M zimowe kozaki 32 na rzepy

IV Materiały szkolne:

Zeszyty, Farbki, Papier kolorowy, Plecak, Bloki, Klej, Nożyczki, Przybory do pisania, Kredki, Plastelina, Piórnik

Inne: Pastele olejne, zeszyty A4

V Wyposażenie mieszkania:

Kołdra, Koc, Ręczniki, Pościel, Poduszka

Inne: materac 200×190
VI BRAKUJĄCE SPRZĘTY GOSPODARSTWA DOMOWEGO:

Patelnia, garnki, kubki i szklanki, łyżeczki i widelce. pralka, łóżko piętrowe.

VIII Szczególne upominki:

1. Alicja: torebka, duża, czarna na ramię.
  2. Nikola: torebka na długim pasku.
  3. Sabina: kosmetyki, perfumy.
  4. Dominik: resoraki
  5. Paulinka: wózek z lalą
Łóżko piętrowe Dzieci śpią na załamanych sofach wyłożonych kocami.
Pralka Stara nie pobiera wody, nie wciąga wody ani nie wykręca ubrań.
Żywność Przy tak dużej ilości ciągle jej brakuje.