Teatr zza kulis

31 marca 2015 r  kilkunastu uczniowie klasy II a II tf i I b pojechało do Teatru Śląskiego w Katowicach na tzw. Lekcję w teatrze. Podczas zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w świat teatru. Zobaczyli teatr zza kulis. Mogli odwiedzić aktorską garderobę, która znacznie odbiegała swym wyglądem od tych prezentowanych w hollywoodzkich filmach. Ponadto mogli zobaczyć trzy sceny teatralne, magazyn, orkiestron oraz teatralną maszynerię, która niewątpliwie zaskoczyła swą skomplikowaną budową. Uczniowie poznali specyfikę poszczególnych zawodów teatralnych i  już wiedzą, co robi inspicjent, ile trwa charakteryzacja aktora oraz czy istnieje słynna budka suflera? Mam nadzieję, że zapoczątkowane działania artystyczno – edukacyjne będą kontynuowane w przyszłości  i będą cieszyć się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.