Uroczystość objęcia przez Uniwersytet Śląski Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji patronatem dydaktyczno-naukowym naszej szkoły

W środę 11 stycznia 2017 roku przedstawiciele naszej szkoły w osobach: Monika Żbikowska, Oliwia Czyż (z 3an), Kinga Kondziołka (z 2d) i Marcin Szostok (z 3el) oraz wicedyrektor Jolanta Kłopeć, wzięli udział w Uroczystości na Uniwersytecie w Cieszynie. Nasza szkoła wraz z innymi trzema liceami została zaproszona do współpracy z tą uczelnią, zaś uroczyste podpisanie umowy miało miejsce właśnie podczas tego spotkania. Mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu z literatury prof. dr hab. Ryszarda Koziołka pt. „Co zrobi Staś, gdy dorośnie?”, a następnie uczniowie wzięli udział w bardzo ciekawych przygotowanych dla nich wykładach :
1. Wykład-prezentacja multimedialna pt. „Stereotypy i uprzedzenia kulturowe, czyli jak widzimy >Innych<” – perspektywa antropologiczna, prowadzący dr Grzegorz Odoj

2. Wykład pt. „Dlaczego jesteśmy mięsożercami? Jakie są relacje  między kulturą a jedzeniem mięsa oraz czy dzisiaj dla tego rodzaju pokarmu istnieje jakaś alternatywa”?, prowadzący dr hab. Maciej Kurcz.

Wizyta na Uniwersytecie przebiegała w bardzo miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że podpisana umowa będzie początkiem ciekawej i owocnej współpracy.

Z relacją dotyczącą tej uroczystości można zapoznać się na stronie: http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,36017,us-podpisal-umowy-z-liceami-.html