V Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów miasta Jastrzębia – Zdroju.

11 marca br. w naszej szkole odbył się V Miejski Matematyczny Maraton Maturzystów miasta Jastrzębia – Zdroju.

Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman. Stroną organizacyjną zajęli się: doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska, dyrektor ZS nr 6 Jerzy Maduzia oraz wybrani nauczyciele matematyki pracujący w komisji. Maraton otworzył Naczelnik Wydziału Edukacji Andrzej Pawłowski.

W matematycznych zmaganiach wzięło udział 9 drużyn reprezentujących licea i technika naszego miasta ze szkół: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3,  ZS nr 5, ZS nr 6, ZSMS.

Naszą szkolę reprezentowali:

drużyna z liceum – Marta Zmroczek, Anna Poręba, Krzysztof Miazga – uczniowie klasy 3d

drużyna z technikum – Kamil Smyczek, Daniel Kłódka, Adrian Kotliński uczniowie klasy 4tm

Celem konkursu jest rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności planowania i strategii, rozwijanie umiejętności pracy w zespole, wyłonienie talentów matematycznych, promocja uczniów zdolnych matematycznie.

Maraton Maturzystów sprawdzał wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w zakresie podstawowym. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte krótkiej i rozszerzonej odpowiedzi. Razem mieli do rozwiązania 180 zdań w ciągu 4 godzin. Każda drużyna mogła zdobyć 280 punktów.

Która z drużyn wywalczyła dla swojej szkoły puchar Prezydenta Miasta dowiemy się 16 kwietnia br. podczas finału XII Miejskiego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Jastrzębiu – Zdroju.

Dziękuję wszystkim nauczycielom matematyki naszej szkoły za wkład pracy włożony w organizację tego przedsięwzięcia.

doradca metodyczny matematyki Ewa Szatkowska