Walka o “Złotą Lampkę” trwa

10 stycznia 2017r. odbył się II etap VII Olimpiady Wiedzy Górniczej „O Złotą Lampkę”. Miała ona miejsce w  Zespole  Szkół Technicznych w Rybniku. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Jarosław Borgiel i Witold Ganiek  z klasy IV td. O wejście do finału walczyło 32 uczestników z 16 szkół kształcących w zawodzie technik górnictwa podziemnego. Mieli oni rozwiązać test składający się z 50 pytań. Dwunastu uczniów z najlepszymi wynikami zakwalifikowało się do III etapu (finału). Wśród tych osób znalazł się również Jarosław Borgiel, uzyskując 46 punktów, co sprawiło że zajął III miejsce podczas II etapu. Jako finalista został zwolniony z pisemnej części egzaminu zawodowego. Natomiast Witold Ganiek uzyskał 39 punktów i zajął 14 miejsce, co spowodowało, że nie zakwalifikował się do finału.

W marcu Jarek będzie dalej walczył o „Złotą Lampkę”, dlatego życzymy takich samych sukcesów, jakie osiągnęli nasi uczniowie w 2015r, kiedy zajęli I miejsce w V Olimpiadzie Wiedzy Górniczej.

Przygotowaniem uczniów do olimpiady zajmowali się nauczyciele przedmiotów zawodowych,  panie:  Małgorzata Rolka i Adela Jelonek.