Nasze sukcesy Wydarzenia

I Wojewódzki Konkurs Piosenki Francusko-Angielskiej

Dnia 25 kwietnia br. w Zespole Szkół nr 6 im Króla Jana III Sobieskiego odbył się I Wojewódzki Konkurs Piosenki Francusko-Angielskiej.

Możliwość pokazania talentu na tle śląska. Występ, który z pewnością znaczył wiele dla każdego uczestnika. Celem wydarzenia była nie tylko prezentacja umiejętności językowych i wokalnych uczniów wraz z popularyzacją nauki języka francuskiego, czy angielskiego poprzez śpiewanie, ale przede wszystkim wyzwalanie artystycznych emocji i inspiracji twórczych połączone z kształtowaniem umiejętności współzawodnictwa.

„Dzisiejszy konkurs piosenki francusko-angielskiej, to przedsięwzięcie zaplanowane już na początku roku szkolnego. Cieszę się, że pracuję w szkole, która organizuje tyle ciekawych działań. W tym miejscu serdecznie dziękuję moim nauczycielom, paniom: Elżbiecie Marciniak, Annie Kamyczek-Owsiak i Ewie Maduzia oraz wyjątkowym uczniom, którzy zawsze chętnie  i na najwyższym poziomie angażują się w tego typu działania: Łukaszowi Marszałkowskiemu, Kacprowi Kałuża, Krzysztofowi Olszok, Mateuszowi Puzoń, Ani Balogh, Kubie Krzyżanowskiemu, Justynie Grygierek, Klaudii Gagat,  Magdzie Lucjan, Ani Kulig, Kubie Jargiło, Laurze Velasquez, Szymonowi Wojakowskiemu oraz Monice Żbikowskiej” – Mówił Dyrektor szkoły, Jerzy Maduzia.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawienie dwóch piosenek; jedną w oryginalnej wersji francuskiej, drugiej w angielskiej, a ocenie podlegała interpretacja, poprawność intonacyjna i językowa, dobór repertuaru oraz wrażenie artystyczne.

Organizatorami wydarzenia był : Zespół Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju oraz Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach

W Jury zasiedli:

Pani dr Ewa Figas  – Zastępca Dyrektora ds. kierunku Filologia w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz współorganizatorka konkursu

Pani Małgorzata Lucjan – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach, dyrygent

Pan dr hab. Arkadiusz Rojczyk – Specjalista z zakresu nauczania wymowy angielskiej. Autor i współautor prac naukowych z zakresu przyswajania angielskiego systemu dźwiękowego przez Polaków.

Pani Joanna Smajdor – wokalistka, pianistka. Ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej. Finalistka i laureatka konkursów i festiwali poezji śpiewanej oraz piosenki aktorskiej.

Pani Jolanta Słaboń – przewodnicząca Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego.

Po obradach, Jury wybrało następujących zwycięzców:

I Miejsce Laura Velasquez z Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu- Zdroju. Opiekę nad Laurą sprawowała Pani Ewa Maduzia.

II Miejsce Krzysztof Kłak z V Liceum Ogólnokształcące im. Andrzeja Struga w Gliwic. Opiekę nad Krzysztofem sprawowały Pani Ewa Rasińska oraz Pani Katarzyna Kupiec.

III Miejsce Emilia Śliwka z II LO im. Mikołaja Kopernika z Cieszyna. Opiekę nad Emilią sprawowała Pani Aleksandra Żołnowska.

Autor tekstu: Klaudia Gagat

Zdjęcia: Jakub Krzyżanowski