“Ślubuję uroczyście”…

12 września to corocznie ważna data w życiu  naszej szkoły. Święto patrona – Króla Jana III Sobieskiego. W naszej auli odbyła się uroczystość przyjęcia w poczet pełnoprawnych członków społeczności Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego uczniów klas pierwszych. Cztery klasy Liceum oraz pięć  klas Technikum składało ślubowania nie tylko w towarzystwie swoich Wychowawców oraz Dyrekcji ale również samego Króla Jana III Sobieskiego, który na tę okazję specjalnie odwiedził naszą szkołę. Akademię wraz z Królem prowadzili uczniowie klasy 2 c LO pod opieką swojej wychowawczyni pani Joanny Seweryn.

Po spotkaniu w auli nasi pierwszoklasiści ze swoimi wychowawcami bawili się w hali sportowej podczas „zawodów sportowych na wesoło”.

A oto słowa przysięgi, jaką złożyli uczniowie klas pierwszych:

“Świadom tradycji i zasług Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego  w Jastrzębiu-Zdroju, stając się z chwilą przyjęcia do klasy pierwszej pełnoprawnym członkiem jego społeczności, ślubuję uroczyście:

– dążyć do prawdy, podstawy wszelkiej nauki,
– zdobywać wytrwale wiedzę i umiejętności z pożytkiem dla Ojczyzny,
– przestrzegać norm, regulaminów  i  zwyczajów obowiązujących w naszej szkole,
– pielęgnować tradycję szkoły,
– dbać o godność ucznia i dobre imię szkoły.

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE

[nggallery id=”190″]