Nasze sukcesy Wydarzenia

28. Giełda Top Wynalazków nagrodzonych w 2021.

12 maja br. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyła się Giełda Top Wynalazków nagrodzonych w 2021 roku na arenie międzynarodowej. Jest to wydarzenie, które towarzyszy Międzynarodowym Targom Wynalazków i Innowacji INTARG. Wśród osób nagrodzonych znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzębiu-Zdroju, uczniowie klasy 3 Pin: Sebastian Kura i Paweł Orlik. Zostali oni uhonorowani dyplomem od Ministra Edukacji i Nauki za to, że zostali laureatami konkursu Młody Wynalazca oraz za liczne medale i nagrody na międzynarodowych targach innowacji i wynalazczości za projekt TCS – Technical Classes Simulator. Jest to system, który za pośrednictwem technologii VR pozwala na naukę montażu oraz demontażu komputera oraz na przeprowadzanie doświadczeń w laboratorium wysokich napięć. Promotorami projektu są Krzysztof Smyczek, Artur Hausman i Marcin Lasak. System realizowany był we współpracy z Centrum Kształcenia Zawodowego. Oprócz uroczystej gali wręczenia nagród wydarzenie zostało uświetnione występem zespołu Mały Śląsk.