Wiadomości Wydarzenia

XIV Konkurs języka angielskiego i języka niemieckiego

Coroczną już tradycją, uczniowie Sobieskiego biorą udział w konkursie o indeks Wydziału Neofilologii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu, który jest dedykowany osobom pasjonującym się językiem niemieckim i angielskim.

W bieżącym roku –  po szkolnym etapie pisemnym, do ustnego finału z języka angielskiego zakwalifikował się Tomasz Miler, uczeń klasy 1ai o kierunku informatycznym, jako jeden z 21 najlepszych uczniów województwa śląskiego zdobywając 6 miejsce. Tytuł finalisty zasługuje na uznanie i gratulacje oraz prognozuje sukcesy w kolejnych konkursach językowych.  Po szkolnych eliminacjach, w ostatnim etapie części pisemnej i ustnej, finał z języka niemieckiego reprezentowali: Karol Tomaszewski z klasy 4ib zajmując 13 miejsce, Dominik Bachlaj z klasy 3am zajmując 18 miejsce oraz Martyna Rodak z klasy 2Pd zajmując 19 miejsce w grupie 21 najlepszych uczniów z województwa śląskiego.

Starania i przygotowanie naszych uczniów zasługują na brawa. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Relacja z wydarzenia: https://www.pwsz.raciborz.edu.pl/2021/04/20/xiv-konkurs-jezyka-angielskiego-i-jezyka-niemieckiego/