„60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój – konkurs matematyczny dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych”.

12 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs „60 zadań na 60-lecie miasta Jastrzębie-Zdrój – konkurs matematyczny dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych”, którego pomysłodawcą był Samorząd Uczniowski Sobieskiego.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W etapie I uczniowie mieli do rozwiązania test 40 zadań zamkniętych jednokrotnego wyboru, zadań typu prawda/fałsz oraz zadań na dobieranie w czasie 60 minut. W etapie II uczniowie mieli do rozwiązania 20 zadań otwartych również w czasie 60 minut.

I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Jastrzębiu-Zdroju

II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 14 w Jastrzębiu-Zdroju

III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 20 w Jastrzębiu-Zdroju

Serdecznie gratulujemy nagrodzonym, a wszystkim przybyłym uczestnikom konkursu dziękujemy za świetną zabawę!

Podczas rozdania nagród uczestniczy konkursu wzięli udział w wykładzie popularyzującym matematykę który wygłosił Samuel Pietrzyk (stypendysta projektu “Śląskie. Inwestujemy w talenty”), który opowiadał o istnieniu fraktali, oraz obliczania jego wymiaru. Okazuje się, że taką samą metodą można obliczyć

pole powierzchni naszego miasta! Jak zawsze swoim głosem urzekła wszystkich Miriam Mosoń.

Galę rozdania nagród uświetniła swoją obecnością Pani Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman, która objęła konkurs honorowym patronatem oraz zadbała o to by, każdy z uczestników otrzymał upominek za udział w konkursie. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Kreatywnych Nauczycieli, którzy ufundowali nagrody główne dla trzech najlepszych drużyn.

Szczególne podziękowania należą się również Samorządowi Uczniowskiemu i Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju, dzięki którym przeprowadzenie

konkursu było możliwe.

Sandra Płonka-Duda i Joanna Majda