Wydarzenia

Akcja HDK

15 stycznia br. w Naszej szkole, na sali gimnastycznej odbyła się po raz kolejny akcja oddawania krwi. Organizatorami akcji byli pani Agnieszka Klepek – Drozd, oraz panowie Piotr Krosny oraz Jarosław Grycman. Dzień wcześniej 14 stycznia w auli szkolnej odbyły się prelekcje, które prowadził pan Andrzej Kinasiewicz. W prelekcji uczestniczyły wszystkie klasy maturalne, oraz niektóre młodsze. Cała akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem nie tylko młodzieży Naszej placówki, ale również przybyło dużo osób z zewnątrz. Do oddawania krwi zgłosiły się 173 osoby, a krew oddało aż 140 osób. Łącznie zebraliśmy 61,200 litrów krwi. Serdecznie wszystkim dziękujemy w imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu i zapraszamy już na kolejną akcję, która odbędzie się niedługo.