HDK Wiadomości Wydarzenia

Akcja HDK

22 stycznia 2019 roku w naszej szkole przeprowadzona została kolejna akcja honorowego oddawania krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu oraz nauczycieli naszej szkoły (Agnieszkę Klepek-Drozd, Agnieszkę Wereszczak, Jarosława Grycmana oraz Piotra Krosnego).

W trakcie trwania akcji 45 osób oddało ponad 20 litrów krwi, która zostanie przekazana do śląskich szpitali w celu ratowania ludzkiego zdrowia i życia. Przy okazji akcji honorowego oddawania krwi, przeprowadzona została również zbiórka słodyczy, które dawcy krwi dobrowolnie przekazywali na rzecz dzieci, wychowanków placówek opiekuńczych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim krwiodawcom za dar serca w postaci honorowo oddanej krwi zapraszamy na kolejną akcję w maju.