Wydarzenia

Akcja “Szkoła Pamięta”

Jak co roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję “Szkoła pamięta”, inicjowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Nauki. Jej finał przypada 28 października. Zaplanowane było odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci przez 1am, jednak nałożona kwarantanna uniemożliwiła to działanie. Aby jednak nie zostawić pomników i mogił bohaterów bez zadbania – w ten dzień i inne – polonistka klasy zawiozła duży znicz ceramiczny do Moszczenicy. Tam znajduje się upamiętnione miejce śmierci jastrzębian – powstańców śląskich, którzy zostali rozstrzelani 18 sierpnia 1919 roku przez patrol Grenzschutzu. Oddałam hołd w imieniu społeczności ‘Sobieskiego’: Maksymilianowi Bronnemu, Konstantemu Cnocie, Pawłowi Grzonce, Leonowi Kupszowi i Alfredowi Wodeckiemu.

grafika: strona MENiN

tekst i zdjęcia: Lidia Różacka

#SzkołaPamięta