Wydarzenia

Akcja zbierania plastikowych nakrętek

Szanowni Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy szkoły, od września bieżącego roku rozpoczynamy akcję zbierania nakrętek (zakrętek) z plastikowych butelek. Nakrętki można zostawiać w plastikowym zielonym pojemniku przy portierni.

Akcja nie rozpoczęła się bez powodu… Zbieranie plastiku jest oczywiście jedną z form segregacji odpadów, ale akcja w naszej szkole jest odpowiedzią na prośbę skierowaną przez Ośrodek OREW w Żorach. „Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy w Żorach działa pod egidą Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży z upośledzeniem umysłowym w stopniu głębokim oraz umiarkowanym i znacznym z wieloraką niepełnosprawnością w wieku od 3 – 25 lat.” (strona www.orew.zory.pl) . Dzieci z tego ośrodka potrzebują każdej formy wsparcia. Wciąż brakuje środków na niektóre wydatki. Sprzedaż plastikowych nakrętek może przyczynić się do pokrycia niektórych kosztów związanych np. remontem sal, w których przebywają dzieci.

Zachęcam wszystkich do przynoszenia nakrętek z domów lub wrzucania tych
z napojów, które pijecie w szkole, do oznaczonego pojemnika.

 

Bardzo dziękuję wszystkim zaangażowanym za wsparcie. Agata Zabadaj