Sport w szkole Wydarzenia

AMATORSKA LIGA NARCIARSTWA ALPEJSKIEGO WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

Próżno szukać zimy w obecnym sezonie. Ale Sobieszczaki nie poddają się tak łatwo. Stęsknieni za śniegiem i zarażeni duchem rywalizacji sportowej towarzyszącej właśnie trwającym Igrzyskom Olimpijskim w Sochi i my postanowiliśmy spróbować naszych sił w jednej z konkurencji narciarstwa alpejskiego – slalomie gigancie. Już od grudnia niecierpliwie śledziliśmy kalendarz szkolnych eliminacji zawodów odbywających się na stacji narciarskiej Soszów w Wiśle. Ze względu na kapryśną zimę termin zawodów ciągle się zmieniał. W końcu organizatorzy ustanowili termin startu dla szkół na 10 lutego. W bojowych nastrojach, uzbrojeni w narty, deski snowboardowe i niezbędne akcesoria wyruszyliśmy autokarem spod szkoły o 7 rano. Soszów przywitał nas pięknym słońcem i doskonale przygotowanymi trasami. Solidną rozgrzewkę zaserwowało nam podejście do podnóża stacji narciarskiej. Jeszcze tylko zmiana butów, kaski i gogle na głowy i krzesełkiem do góry. Sobieszczaki rozpierzchły się po ośrodku narciarskim szusując i smakując wspaniałą aurę, a ekipa występująca w zawodach mogła poczynić ostatnie szlify przed startem. Chętni uczniowie mogli podnieść swoje umiejętności narciarskie pod okiem instruktora narciarstwa Jacka Klucznioka, który gościnnie uczestniczył w wyjeździe. Również gościnnie w naszym wyjeździe uczestniczyli uczniowie Gimnazjum nr 11 i SP 15.

Slalom Gigant, początkowo dość mocno podkręcony na stromym zacienionym i dobrze utwardzonym zboczu, kończył się kilkoma bramkami wymagającymi pozycji zjazdowej. Organizatorzy zadbali o profesjonalny sprzęt do precyzyjnego pomiaru czasu. Uczniowie szkół średnich przystąpili do rywalizacji o godzinie 11. Nauczyciele wystartowali na ostatni ogień o godzinie 12. Belfrowie Sobieskiego godnie reprezentowali barwy szkoły. Eliminacje przeszliśmy w bardzo pięknym stylu. Teraz niecierpliwe czekamy na termin finału. Wyjazd na narty odbył się w ramach projektów „Szkoła w ruchu”, „ Wf z klasą”, „ Kręci mnie zdrowie”.
Wielkie podziękowania dla kierownika wyjazdu pani Lidii Gajdzik za sprawną organizację i sprawowanie pieczy nad wszystkimi, dla opiekunów wycieczki – Barbary Halskiej, Barbary Sowińskiej, Renaty Pytel, Piotra Krosnego i Adama Śmigielskiego oraz wszystkich uczniów biorących udział w wyjeździe za prawdziwie sportową postawę. Do zobaczenia na stokach.

Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok