Analitycy i mechatronicy wśród artystycznych wizji

Tegoroczna jesień sprzyjała kontemplacji sztuki przez naszych uczniów. Dlatego klasa 2am wybrała się do Miejskiego Ośrodka Kutury na wystawę sióstr Katarzyny Zięby i Justyny Nalepy pt.”Wizje. Rysunek, malarstwo, projekty, moda”. Zgodnie z zapowiedzią i folderem, rzeczywiście odnaleźliśmy tam wiele gatunków i koncepcji artystycznych. Naszą młodzież szczególnie zaineresowały portrety aktorów i wokalistów, projekty tatuaży, niebanalne ‘szmaciane’ zabawki, wizerunki dzieci oraz fantazyjne kostiumy parateatralne. Szkoda, że interesująca całość prezentowana była na małej i ciasnej przestrzeni, a wystawy są mało promowane. Uczniowie niewielkomiejscy potrzebują kontaktu ze sztuką wysoką, bo doceniają ją i rozumieją.

Tekst i zdjęcia: Lidia Różacka