Wydarzenia

Aneta Witosz – laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej GRAND PRIX EDITH PIAF 2013

W maju 2013 roku odbyły się pierwsze przesłuchania do V Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej GRAND PRIX EDITH PIAF w Krakowie.

Tradycyjnie festiwal ten zgromadził uczestników z Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Ukrainy i Polski. Spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie, Jury zaprosiło do udziału w finale 28 artystów, wśród nich Anetę Witosz z klasy 2A (wokal) oraz Wiktorię Janecką z klasy 1D (fortepian), które zaprezentowały się w przesłuchaniach po raz kolejny 14 czerwca w Studiu Radia Kraków.

Każdy kandydat przedstawił dwie piosenki francuskie, w tym, co najmniej jedną z repertuaru Edith Piaf. Aneta zaśpiewała piosenkę „L’envie d’aimer” Daniela Levi oraz „La vie en rose” Edith Piaf. Z 28 uczestników, Jury wybrało 10 finalistów a wśród nich, ku naszej ogromnej radości, Anetę oraz Wiktorią. Jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Francuskiej, była równocześnie okazją do przyłączenia się do francuskich obchodów 50 rocznicy śmierci niezapomnianej Edith Piaf. Do udziału w koncertach towarzyszących zaproszeni zostali pani Jacqueline Boyer, piosenkarka, córka pierwszego męża Edith Piaf, pan Bernard Miller oraz pan Jean Luc Bruno.

W dniu 16 czerwca 2013r., tysięczna publiczność Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego entuzjastycznie przyjmowała nagrodzonych laureatów, którzy reprezentowali naprawdę wysoki poziom.

Naszym Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🙂

[nggallery id=142]