Wydarzenia

Aneta Witosz – laureatka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej GRAND PRIX EDITH PIAF

W dniu 26 kwietnia 2014 roku odbyły się pierwsze przesłuchania do VIMiędzynarodowego Festiwalu Piosenki Francuskiej GRAND PRIX EDITH PIAF w Krakowie.

Tradycyjnie festiwal tenzgromadził wielu uczestników z różnych państw. Spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie, Jury zaprosiło do drugiego etapu 26 artystów, wśród nich Anetę Witosz (tegoroczną absolwentkę), która zaprezentowały się w przesłuchaniach po raz kolejny 6 czerwca w Studiu Radia Kraków.

Każdy kandydat wykonał dwie piosenki w języku francuskim. Aneta zaśpiewała utwór Céline Dion „Je cherche l’ombre”  oraz „Si j’avais au moins…” z repertuaru Mylène Farmer. Z 26 uczestników, Jury wybrało 12 laureatów, a wśród nich, ku naszej ogromnej radości Anetę.

W dniu 8 czerwca 2014 r., publiczność Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie entuzjastycznie przyjmowała nagrodzonych laureatów, którzy śpiewali przy akompaniamencie orkiestry Obligato. Podczas koncertu wystąpili również goście specjalni: Bernard Miller, Jacek Wójcicki oraz Urjane Kenźikajewa.

Anecie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz mamy nadzieję, że zaśpiewa jeszcze w naszej szkole

Poniżej zamieszczamy fragment utworu „Je cherche l’ombre”, który wykonała Aneta podczas koncertu finałowego.

[allvideogallery profile=1 video=17 autodetect=0]