Wiadomości

Antyk a Biblia

Nie możemy porównywać dwóch zupełnie różnych epok literackich bez uprzedniej wiedzy o nich, prawda? Z tego też tytułu klasa 1A na przełomie grudnia 2020 roku i stycznia 2021 zsyntetyzowała wiedzę na temat obydwóch dziejów literackich. Pamiętajmy, że wiedzy nigdy nie jest za mało, a krótkie powtórzenie dwóch fundamentalnych er nikomu nie zaszkodzi. Ciekawi rezultatów niektórych prac?

CHAOS 

Jest ktoś, kto nie lubi tej zaciętej rywalizacji podczas gry Monopoly? Emilia Kotowska zdecydowała się wykonać grę bardzo podobną do wcześniej wspomnianej rodzinnej planszówki, z genialnym rezultatem! Brawissimo! 

Link: https://youtu.be/98c0OrptXcs 

TROCHĘ DRUKU.. 

Może nie każdy lubuje w długich linijkach treści, ale ten tekst autorstwa Franciszka Mrozka jest niczego sobie, warto poświęcić mu trochę uwagi! 
Zapraszamy do lektury!

Link: https://zs6sobieski-my.sharepoint.com/:w:/g/personal/franciszek_mrozek_zs6sobieski_edu_pl/EZze_3AyXMJOp1fwSxcy3JEB7MkKBv_SfUGVJKP5QSIrsw?e=HEFS4I 

FILMIK 

Były i gry planszowe, i opowiadanie.. To może trochę animacji..? Krótka, bowiem lekko ponad siedmiominutowa animacja autorstwa Lidii Czerwińskiej i Viktorii Pająk to szybka prezentacja wielu aspektów Antyku i Biblii. Dla zainteresowanych wynikiem zanimizowania stworzonej historyjki załączamy tutaj link: 

Link: https://youtu.be/ecuVygvS-uo 

TRADYCYJNIE 

Gier planszowych nigdy nie za wiele, prawda? Ta w nieco innej formie, bez nagrania na platformie YouTube, ale wciąż w odczytywalnej wersji. Nie będziemy się rozwodzić, zapraszamy do samodzielnego zapoznania się z zawartością: 

Link: https://drive.google.com/drive/u/0/folders/1BYQDI5K19zZ7ih4h-a2lYY_ryEFeXyxA 

PROSTO I KLASYCZNIE 

Jedną z pierwszych prac, które zostały uznane za godne uwagi przez szersze grono (pamiętajmy, wykonane w warunkach domowych) jest gra planszowa stworzona przez Emilię Kośniewską. Zasady dosyć proste; trzeba przejść całą planszę, odpowiadając na pytania związane właśnie z Biblią lub Antykiem. Dla zainteresowanych poniżej można znaleźć link przekierowujący do nagrania tłumaczącego:

 Link: https://youtu.be/m0cb8wrwDbk