Wydarzenia

APEL DYREKTORA SZKOŁY DO UCZNIÓW SOBIESKIEGO

Kochani !

 

Życie pisze dla nas różne scenariusze, czasem bardzo zaskakujące. Rozpoczynając ten rok szkolny, nikomu z nas nie przyszło do głowy, że wydarzy się sytuacja podobna do obecnej.

W ramach profilaktyki zapobiegając rozprzestrzenianiu się koronawirusa,  Minister Edukacji podjął decyzję o zawieszeniu zajęć w szkole.

Jestem pewna, że śledzicie doniesienia prasowe, telewizyjne i internetowe, a w nich informacje, że czas przerwy w zajęciach lekcyjnych w szkole (zaplanowany od 12.03 do 25.03) nie będzie czasem wolnym od nauki. Jest to czas, w którym szczególnie będzie trzeba wykazać się odpowiedzialnością, umiejętnością organizacji czasu i zdobywania wiedzy pod kierunkiem szkoły i nauczyciela, choć bez jego osobistej obecności.

Proszę codziennie odwiedzać dziennik elektroniczny librus. Będziemy w ten sposób w stałym kontakcie. Wasi Nauczyciele będą przesyłać Wam materiały edukacyjne i wspomagać Was w procesie nauczania. W szkole będzie obecny dyrektor, oraz pracownicy administracji i obsługi. W razie potrzeby kontaktujcie się z nami telefonicznie, mailowo lub przez dziennik librus.

Nadchodzący czas,  to nowe doświadczenie dla nas wszystkich. Wierzę jednak, że wykorzystacie go w sposób odpowiedzialny i efektywny. Nie będzie to czas wakacji, choć mam nadzieję, że wielu z Was wykorzysta go także dla własnych przyjemności. Może w końcu znajdziecie czas na przeczytanie ciekawej książki, obejrzenia filmu, czy innych tego typu rozrywek dostępnych w domu. Będzie to też  okazja to rozmów i wspólnych chwil z domownikami ( może np. uda się wspólnie rozegrać ciekawą grę planszową). Myślę, że pomysłów na miłe domowe spędzenie czasu moim Wspaniałym i Kreatywnym Uczniom  nie zabraknie.

APELUJĘ jednak i jako Wasz dyrektor wierzę w WASZE ODPOWIEDZIALNE ZACHOWANIE polegające na tym, aby w nadchodzących dniach pozostawać w swoich domach. Zrezygnujcie z rozrywek, wspólnych spotkań i przebywania w miejscach, w których można spotkać wiele osób. Niech Wasza postawa w nadchodzącym czasie będzie wzorem dla innych, udowodnijcie własnym zachowaniem, że jesteście odpowiedzialni i rozumiecie powagę sytuacji i zagrożenie. Zróbcie to o co proszę, nie tylko dla swojego bezpieczeństwa. Zróbcie to dla swoich Bliskich, których możecie narazić nie tylko na zachorowanie, ale także na tragiczne skutki choroby. Zróbcie to dla swoich nauczycieli, wychowawców i dla mnie, abym mogła nadal być z Was dumna. Pamiętajcie czekamy na Was  w szkole i mam nadzieje, że będziemy razem dalej cieszyć się swoją obecnością w spokoju i bez zagrożenia.

 

Jolanta Kłopeć.