Nasze sukcesy Olimpijczycy Wydarzenia

Bezprecedensowy sukces mechatroników!

Jakub Halfar, Mateusz Szulik i Kacper Dalach.

Co łączy tych trzech muszkieterów, pardon, mechatroników? Od piątku 25.02.2022 to, że wszyscy są LAUREATAMI XLV Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej!

To bezprecedensowa sytuacja w historii naszej Szkoły, że aż 3 uczniów  jest indywidualnymi laureatami tej samej olimpiady przedmiotowej! I w końcu złamane zostało fatum „nienawistnej ósemki”, czyli miejsca jakie od kilku lat zajmowali uczniowie „Sobieskiego” w tej olimpiadzie!

Ale dość już tych wykrzykników.

Już wyniki zawodów II stopnia, rozegrane 14 lutego w siedzibie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, napawały optymizmem. Potwierdzeniem tego optymizmu, były zawody finałowe rozegrane w formie zdalnej (ach te ograniczenia sanitarne) przy spełnieniu wszystkich wymogów technicznych zapewniających obiektywną ocenę. Bardzo wysokie pozycje uzyskane w II etapie zostały utrzymane, a nawet poprawione w części finałowej.

I tak, Jakub Halfar zajął II miejsce w kategorii mechatronika tracąc zaledwie 1(!) punkt do zwycięzcy a Kacper Dalach zajął w tej samej kategorii miejsce III.

Dowodem uniwersalności i wszechstronności tego kierunku kształcenia jakim jest technik mechatronik, jest zaś III miejsce jakie Mateusz Szulik zajął w kategorii elektryka, zostawiając w pokonanym polu uczniów klas w zawodzie technik elektryk z całej Polski!

Oczywiście wszystko to to jest przede wszystkim efektem ogromnego talentu i ciężkiej pracy włożonej w przygotowanie się do tych zawodów przez Naszych reprezentantów,

Gratulujemy uzyskanych wyników i życzymy sukcesów w kolejnych etapach olimpiad zawodowych, do których zakwalifikowali się wszyscy wymienieni laureaci 😊!