Cluster World Congress II.

W dniach 31 marca – 1 kwietnia 2016 roku w Dąbrowie Górniczej, odbył się Cluster World Congress II. Jest to wydarzenie, które gromadzi sektor publiczny, prywatny i naukowy o randze międzynarodowej.
Tegoroczna edycja wydarzenia odbyła się pod hasłem: “Potrójna helisa w realizacji międzynarodowych projektów. Budowanie gospodarki lokalnej i światowej poprzez kooperację międzysektorową”.
Jak napisał Pan Bogdan Węgrzynek – Prezes Zarządu Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw: “Polska zasługuje na przemyślany, spójny program pełen inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań.
Celem klastru było wskrzeszenie impulsu gospodarczego tak, aby budując i realizując program Polska 3.0 zjednać wszystkie grupy społeczne.
Wydarzenie było zadedykowane wszystkim przedstawicielom gałęzi gospodarki oraz tym, którzy dopiero wejdą w rynek pracy, i swe zawodowe marzenia będą z powodzeniem spełniać w Polsce.
Jesteśmy szkołą, która realizuje wiele interesujących innowacyjnych projektów, więc nie mogło nas zabraknąć podczas tegorocznego klastru.
Grupa uczniów naszej szkoły:
Franciszek Jaskulski,Roman Stylok,Patryk Loter, Adrian Kuca, Krzysztof Olszok, Łukasz Pawłowski, Szymon Wojakowski, Rafał Szmidt, Marcin Wróblewski, Arkadiusz Chodór, Korneliusz Buczkowski, Artur Gonsior, Aleksandra Legutko oraz Emilia Porębska
pod opieką nauczycieli: Barbary Halskie, Bożeny Surmy i Marcina Lasaka, godnie reprezentowała naszą placówkę podczas tego niesamowitego wydarzenia.
Mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w wielu ciekawych spotkaniach, podczas których przysłuchiwaliśmy się dyskusjom prowadzonym przez zaproszonych prelegentów. Spośród wielu ciekawych propozycji, każdy z nas mógł wybrać taki panel, którego tematyka najbardziej go interesowała.
Jednak z wyjątkową niecierpliwością czekaliśmy na panel pt: “Od startupu do globalnego przedsiębiorstwa”, w którym jednym z prelegentów była Pani Barbara Halska.
Nasza nauczycielka w bardzo ciekawy sposób omówiła zagadnienie startupu oraz przedstawiła osiągnięcia i projekty realizowane przez naszą szkołę. Nie omieszkała także wyróżnić kilku naszych uczniów, obecnych na panelu, którzy swoją ciężka pracą, stale przyczyniają się do rozwoju naszej placówki.
Udział w kongresie pokazał naszej młodzieży, jak znaleźć swój własny, indywidualny sposób na przyszłość, w której będą stanowić silną grupę zorientowaną na realizację wielu ciekawych międzynarodowych projektów.