Wydarzenia

Code_vid-19 Hackathone

Zaproszenie na udział w Hackathonie w ZS6, który odbędzie się 24-25.10.2020, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Kreatywnych Nauczycieli działające przy Zespole Szkół nr 6 i współpracy z Fundacją Tech Soup, która finansuje nagrody w ramach projektu Meet and Code.

Wydarzenie ma ogromną wartość edukacyjną, która łączy tworzenie nowego rozwiązania z nauką praktycznych, zapoznanie z narzędziami do zarządzania projektami, metodologią zarządzania projektami.

Celem eventu jest pokazanie młodym ludziom naszej szkoły, jak można ze sobą współpracować, aby uzyskać zadowalający rezultat, jak uporządkować pracę przy pomocy rozwiązań do organizacji pracy, pobudzenie kreatywności w połączeniu pomocy lokalnej społeczności, tworząc przemyślane narzędzie, które pomogą lokalnej społeczności.

Efektem współpracy może być gotowe rozwiązanie lub tylko makieta, która będzie wymagał dalszej współpracy.

Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich uczniów ZS6, tych którzy siedzą w IT jak i zarówno dla tych którzy niekoniecznie mają z tym styczność. Umożliwia to tworzenie się grup merytoryczno-praktycznych co kształtuje u młodych ludzi zorganizowaną współpracę którą możemy podziwiać w dużych firmach.

Nasze wydarzenie wyróżnia przede wszystkim zaangażowanie w tworzenie nowych rozwiązań, kreatywne młode osoby z naszej lokalnej szkolnej społeczności, którzy chcą swoją kreatywnością rozwiązać lokalne problemy.

Link do strony: https://bit.ly/346bdaF

plakat hackathonu