Sport w szkole Wydarzenia

Debata o wychowaniu fizycznym

We wtorek 4 lutego br. w sali gimnastycznej odbyła się debata o wychowaniu fizycznym. Nasza szkoła została zgłoszona do drugiej edycji programu WF z klasą. Jednym z punktów i założeń tego projektu jest zoorganizowanie i przeprowadzenie „Sportowego Okrągłego Stołu”. SOS to ogólnoszkolna debata na temat udoskonalenia zajęć sportowych i rekreacyjnych w szkole. W debacie uczestniczyli uczniowie klas drugich, trzecich liceum i technikum oraz pani wicedyrektor Jolanta Kłopeć wraz z nauczycielami wychowania fizycznego.

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali ankiety ewaluacyjne, w których uczniowie byli pytani m.in. o to, jak ważnym przedmiotem dla nich jest wychowanie fizyczne, dlaczego ćwiczą na zajęciach wychowania fizycznego oraz jak oceniają swoją sprawność fizyczną. Obecni na debacie uczniowie zostali również podzieleni na grupy, gdzie na otrzymanych wcześniej kartkach opisywali plusy i minusy zajęć z wychowania fizycznego. Podczas spotkania (debaty) wszystkie zebrane osoby miały okazję do grupowej wymiany poglądów wraz z nauczycielami, panią Dyrektor w formie dyskusji.

Z puli zadań do realizacji podczas trwania II edycji programu WF z klasą, uczniowie Naszej szkoły wybrali następujące zadania:

1/ Ruch na przerwach i innych lekcjach;

2/ Interdyscyplinarność na wychowaniu fizycznym.

Natomiast jeśli chodzi o „Lokalną Akcję Sportową” ustaliliśmy wspólnie, że w Naszej szkole zostanie zorganizowany halowy turniej piłki nożnej, na który zostanie zaproszona partnerska szkoła z Havířova. Jak co roku organizowane będą również mistrzostwa szkoły w piłce siatkowej, ręcznej, nożnej dla chłopców i dziewcząt.

Cieszymy się bardzo, że Dyrekcja Naszej placówki wspiera działania związane z krzewieniem kultury fizycznej. W tym roku szkolnym również jak w poprzednich latach otrzymaliśmy dofinansowanie na zakup sprzętu sportowego. Jeżeli chodzi o kwestię basenu, to został on poddany niewielkiemu remontowi oraz zabiegom kosmetycznym w celu poprawy warunków higieniczno – sanitarnych. W planach przyszłościowych zostało uwzględnione stworzenie siłowni.