Wydarzenia

“To dla Was w serdecznym, ciepłym słowie…”

W dniu 15 października 2014 roku w auli naszej szkoły odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. „To dla Was w serdecznym, ciepłym słowie…” – pod takim tytułem uczniowie klasy 2tf przygotowali uroczystą akademię pod opieką pani Justyny Dubiel.

Młodzież słowem i pieśnią uświetniła ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Podczas akademii wiele ciepłych i serdecznych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli i pracowników szkoły. Nie zabrakło życzeń, a także podziękowań za codzienny trud pracy, ich poświęcenie, czujność i troskę o dobro uczniów. Nastrojowego klimatu dodały swoimi wspaniałymi wokalnymi występami: Paulina Goranov (uczennica klasy 2a) i Aneta Witosz (absolwentka naszej szkoły).

Podczas akademii również dyrektor szkoły, pan Jerzy Maduzia, życzył wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły zdrowia i wytrwałości. Pan dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie, gratulował otrzymanych nagród oraz wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżnionym nauczycielom.

Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymał pan Zbigniew Pałasz.

Nagrody Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój otrzymali:

pan Paweł Czarnuch, pani Lidia Gajdzik, pani Ewa Maduzia, pan Arkadiusz Żmij.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali:

pan Jacek Borkowski, pani Krystyna Galant, pan Wacław Gardziejewski, pani Anna Grześ, pan Jarosław Grycman, pani Barbara Halska, pan Jacek Kluba, pani Jolanta Kłopeć, pani Monika Kordiaczyńska, pan Lasak Marcin, pani Ewa Marcinkiewicz-Kluczniok, pani Dorota Ostrowska, pani Renata Pytel, pani Bożena Rejszel, pan Krzysztof Smyczek, pani Honorata Stelmaszczyk-Stawowy, pani Julia Sosna-Iglikowska, pani Barbara Sowińska, pan Adam Śmigielski, pani Agnieszka Wereszczak, pan Bogdan Wicher.

Pan dyrektor docenił również długoletni staż pracy zawodowej wręczając nagrody jubileuszowe pracownikom obchodzącym jubileusze zawodowe. Są to następujące osoby:

pani Wiesława Górska – jubileusz 35-lecia pracy,

pani Jadwiga Mazur – jubileusz 30-lecia pracy,

pani Mirosława Sadlok – jubileusz 30-lecia pracy,

pan Bogdan Wicher – jubileusz 30-lecia pracy,

pani Anna Grześ – jubileusz 25-lecia pracy,

ks. Henryk Dombek – jubileusz 20-lecia pracy,

pani Monika Pauszek – jubileusz 20-lecia pracy,

pani Jolanta Przygodzka – jubileusz 20-lecia pracy.

Podczas akademii młodzież podkreśliła również radosny charakter Dnia Edukacji Narodowej. W części artystycznej uczniowie rozbawili publiczność muzyczno-montażowym występem kabaretowym, w którym odtworzyli – słowem, gestem i piosenką – klimat szkolnego życia. Całość uroczystości zakończono wesołym akcentem tanecznym.

Justyna Dubiel