ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 6 IM. KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

Zobacz zdjęcie

Dni Kultury w Jastrzębiu-Zdroju

Dni Kultury miasta Jastrzębie- Zdrój trwały cały tydzień. W różnych częściach naszego miasta odbywały się integracje kultury ze zwyczajnym tokiem dnia. Celem tych dni było upowszechnianie kultury, sztuki, poezji i wchodzenie artystów i ludzi kultury między ludzi robiących zakupy, spacerujących po mieście. Dnia 29 mają 2019 uczniowie ZS nr 6 im. Króla Jana III Sobieskiego w Jastrzebiu- Zdroju: Andrzej Mandela, Martyna Lalak, Karolina Podeszwa, Kornelia Pękowska, Zofia Torz, Marta Żymełka, Aleksandra Prochasek i Anna Balcerek, ZSnr 3 im. St. Wyspiańskiego w Jastrzeu- Zdroju – Izabella Dopierała, Liliana Nierobiś, Nicole Drescher oraz dziewczynka z kl.2  Alicja Brzemia Szkoła Podstawowa w Skrzyszowie  reprezentowali nurt artystyczno- teatralny. Przebrani za postacie artystów, postacie z filmów i bajek przechadzali się między ludźmi pytając dzieci, młodzież i dorosłych, za jaką postać się przebrali. Młodzież, a szczególnie dzieci bardzo żywo interesowały się Czerwonym Kapturkiem, Czarownicą czy Fioną. Artyści portretowali znanych artystów ze świata kultury np. aktorów i piosenkarzy. Janina Bogusz- Wiśniewska opiekun grupy dziękuje wszystkim za udział w tak zacnym przedsięwzięciu jak DNI KULTURY naszego miasta.

W dniu Działacza Kultury  odbyła się uroczystość udekorowania zasłużonych dla kultury naszego miasta oraz koncert orkiestry dętej z z PSM I i II stopnia pod batutą dyrektora Stanisława Śmietany.  Radę Kultury reprezentuje nauczycielka ZS nr 6 Janina Bogusz- Wiśniewska.

Tekst i zdjęcia: Janina Bogusz-Wiśniewska

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com