„Do dzieła!- rzecz o sztuce i nie tylko

W październiku i listopadzie uczniowie klas pierwszych realizowali projekty z plastyki. Mieli za zadanie przygotować w dowolnej formie, z wykorzystaniem wybranych technik prezentację dotyczącą wylosowanej epoki, stylu, prądu w sztuce. Następnie oceniani byli na podstawie czterech kryteriów: realizacja tematu, kreatywność, wykonanie i zaprezentowanie na lekcji. Prace były bardzo różnorodne, przeważały jednak prezentacje multimedialne. Zdarzyły się na szczęście w każdej niemal klasie perełki, które prezentujemy poniżej. Serdeczne gratulacje za pomysłowość – udowodniliście, drodzy uczniowie klas pierwszych, że można o epokach mówić z przymrużeniem oka, Waszym językiem i zastosować teoretyczną wiedzę w praktycznym działaniu.

Poniżej nazwiska uczniów, których prace zostały uwiecznione dla potomności:

1b- zamek makieta: Kaja Sinacka, Kinga Rusin.

1c- fotografia wg wzoru obrazu „The coutry dance”: Martyna Piechaczek, Anna Sobczak, Aleksandra Wierzycka, Maja Stefańska, Artur Marut; strój renesansowy: Hanna Kaleta.

1d- makieta Łazienki Warszawskie: Julia Palowski; film: Filip Rejszel.

1 an- makieta starożytność/ rzeźba: Wiktoria Poleszak, Agnieszka Mieńkowska, Dorian Mikułka, Zuzanna Ondruch; plakaty/obrazy renesans: Aniela Szpyra, Amelia Klocek, Julia Sowa.

1 me- film: Mikołaj Kanik, Igor Gawron, Paweł Strządała, Grzegorz Brożek; druk 3D: Franciszek Rudzki; film: Radosław Puzoń, Rafal Fojcik, Konrad Łysek, Paweł Mosoń; rzeźba mężczyzny: Błażej Damczyk,

1 in- starożytność/ strój Rzymianina: Filip Ewertowski, Mateusz Pietroszek, Błażej Pluta, Maciej Ciuk, Oliwier Wilim, Jakub Pukowiec.

1 pr- prehistoria/ prezentacja multimedialna: Adam Stajer, Igor Słupecki, Piotr Tąta, Marcin Somerlik, Leonard Żmij; średniowiecze/makieta zamek: Jakub Więcek, Weronika Wcisło, Kryspin Wilczyński, Kacper Wolniak; renesans/ gra na instrumentach: Jakub Kowacki, Dawid Król; starożytność/ gazeta: Jakub Michalik; klasycyzm/ pudełko z zagadkami: Arkadiusz Firla, Sabina Frątczak, Konstantinos Gibas- Karagiorgos.

Projekty z plastyki realizowane były w ramach programu innowacyjnego „Mówię, więc jestem”- sztuka mówienia, czyli elementy retoryki i emisji głosu.

E. Marciniak